Pasaj: Bir Kolektifler Buluşması

Pasaj: Bir Kolektifler Buluşması
Merkezkaç Sanat Kolektifi, Kültür İçin Alan ile birlikte yürüttüğü “Karşılaşmalar” sergisinin ardından, bir kolektifler buluşması gerçekleştiriyor. “Birlikten güç doğar” İlkesiyle yurt içi ve yurt dışından çeşitli kentlerde faaliyet gösteren sanat kolektifleri ve inisiyatiflerini bir araya getiriyor. Projede bir araya gelen kolektifler, kimlik, iktidar, ekoloji, yabancılaşma, göç gibi toplumsal meseleleri, çağdaş sanatın güncel sorunlarıyla birlikte düşünmeye çalışarak, olası çözümlere yönelik önermelerde bulunmaya çalışıyor.
Sergi, panel ve söyleşilerde kolektiflerin merkez ve merkez dışı bölgelerde kendi sanat pratikleriyle ne gibi değişimler gerçekleştirdiği üzerine çalışmayı ve bu değişimleri saptamayı, kolektif sorunlarını beraberce ele alıp düşünerek diyalog ortamını canlandırmayı amaçlıyor. Yeni kolektiflerin sorunlarına ışık olmak ve genç sanatçı adaylarına yeni bakış açıları sağlamak projenin hedefleri arasında.
——
Passage: A Gathering of Collectives
Merkezkaç Art Collective is organizing a meeting of collectives after the “Encounters” exhibition that it co-operated with Space for Culture. With the principle of “unity is strength”, it brings together the art collectives and initiatives operating in various cities in Turkey and abroad. The collectives that come together in the project discuss the social issues such as identity, power, ecology, alienation, migration together with the current problems of contemporary art and try to make suggestions for possible solutions.
The exhibition aims to work on and determine the changes that collectives create through their own art practices in the centre and periphery (off-center) and aims to revive the dialogue environment by discussing the problems of the collectives together. It is among the goals of the project to shed light on the problems of the new collectives and to provide new perspectives to the young artist candidates
#artrole @batartlab @guerrillagirls @karsisanatcalismalari @misarart #referanskolektif @rhythmsection.de @saridenizalti @throughthewindowproject2020
@merkezkacart @kulturicinalan #pasaj #birkolektiflerbulusmasi #kulturicinalan #diyarbakir #2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s